Vernisáž k výstavě Tadeáše Haagera a koncert Zapomělsem
sobota 01. července

Vernisáž k výstavě Tadeáše Haagera a koncert Zapomělsem - Koncerty

01.07.2023 od 15:00 do 18:00 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
Zveme Vás do Tančírny na vernisáž k výstavě Tadeáše Haagera a koncert Zapomělsem Tančírna 1.7.2023 – 15:00 Vstupné v předprodeji 222Kč https://goout.net/.../vernisaz-k-vystave-tadease.../szxyujv/ Vstupné na místě 300Kč
Zveme Vás do Tančírny na vernisáž k výstavě Tadeáše Haagera a koncert Zapomělsem
Tančírna
1.7.2023 – 15:00
Vstupné v předprodeji 222
 
Kčhttps://goout.net/.../vernisaz-k-vystave-tadease.../szxyujv/
 
Vstupné na místě 300Kč
 
Tadeáš Haager (27. 1. 1982) se věnoval v minulosti psaní, animaci, sochařství, hudbě i natáčení videoklipů. Propojení hudby a výtvarného umění pro něj bylo zásadní a nějakou dobu tuto disciplínu i vyučoval v rámci Aeroškoly. Později se ale zaměřil čistě na malbu. A v průběhu posledních dvou let vznikal cyklus téměř čtyřiceti obrazů jeho obrazů Saboteur.Občas si při cestě za štěstím sami házíme klacky pod nohy nebo v cílové rovince začneme pochybovat o tom, zda si vítězství a happy end vůbec zasloužíme. V ten moment jsme sami sobě největšími nepřáteli. Právě tento moment stojí za sérií vystavených obrazů.Malebný výjev překrývá okamžik, kdy do atelieru vtrhne vnitřní vandal, který ničí co vidí. Sabotér. Krajina se po brutálním zásahu ale zase hojí a zarůstá. Jak se říká, jizvy ukazují charakter. Tadeáš Haager přizval svého vnitřního záškodníka k tvůrčímu procesu a přiměl ho tak bezděky nejen ničit, ale společně tvořit. Otevřená náruč a přijetí věcí může být ta nejsilnější zbraň. Přičemž rozmezí výjevů se pohybuje od romantické krajinomalby, výjevy se současného města, až po zátiší, odkazující až na dávné vanitas.Druhým cyklem pak budou malby z cyklu ADHD, ukazující na těkání roztříštěnou pozornost, která je dnes velké části společnosti tolik vlastní.Tadeáš Haager je výtvarník, který se většinu života věnoval animaci a video art tvorbě. Natáčel videoklipy a vytvářel projekce pro kapely jako Floex, Ghostmother, Priessnnitz, Groundislava nebo Kapitán Demo. V rámci výtvarné skupiny TV Tiger vystavoval od Národní galeriie v Praze až po Opavu. A na desítce dalších výstav. Živil se jako knižní a novinový ilustrátor a poslední roky se věnuje na plno malbě. Jeho tvorba stojí na vrstvení. Klasická krajina je překrývána brutální vrstvou tagů, grafitti a divokých čar. Tato vrstva později zase zarůstá krajinou. Jedná se o konflikt negativní a pozitivní energie. Každý z nás v sobě máme vnitřního sabotéra, který někdy vstoupí do cesty, když se blížíme k úspěchu. Tadeáš Haager zve tohoto vnitřního sabotéra do tvůrčího procesu. Poznávají se a nacházejí cestu ke smíření a spoluatorství.
ZAPOMĚLSEMhttp://bit.ly/jesnou_spotifyProjekt Zapomělsem, za kterým stojí jesenický písničkář Aleš Macenauer, přichází po dvou letech od vydání kritiky i posluchači oceňovaného alba Měsíc ve váze s novou deskou, pojmenovanou Jesnou. (Budou tomu také dva roky od úspěšného vystoupení Zapomělsem v Tančírně, kde u nás Aleš Macenauer vystoupil naposledy!)Nové skladby formou kolážových střípků vypráví o zapáleném nočním městě, nad kterým létají kosmické lodě, o vnitroblocích, do kterých padají hvězdy, a nad kterými duchové na střechách šeptají, že budeme opilí. Momenty magického realismu v době všudypřítomného cynismu.Typický rukopis a projev Aleše Macenauera se tentokrát od folku přenesl na taneční parket smutné diskotéky. Zvukově hravá deska sice vychází z indie-folkových kořenů, je však zabalená do elektronických aranží a dotýká se post-punku, IDM i hyperpopu. Přesto si zachovává konzistentní tvář a vytváří tak svébytný hudební svět. Jesenická melancholie na párty v Brně.
118 / 118, 79070 Javorník, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
 Nastavení
  • Zajímavá akce
Další koncerty
Jemná krása tkaných miniatur
sobota 03. června

Jemná krása tkaných miniatur / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 17:00 hod.
Městské muzeum Flemmichova vila Krnov, Krnov | Mapa
Výstava tkaných záložek, etiket, kalendářů, znaků a dalších strojově tkaných stuhařských výrobků z největší soukromé sbírky zapsané do České knihy rekordů.
SPORTOVNÍ OSOBNOSTI JESENICKA PO ROCE 1945
sobota 03. června

SPORTOVNÍ OSOBNOSTI JESENICKA PO ROCE 1945 / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Cílem výstavy je přiblížit sportovce spjaté s Jesenickem, tedy ty, kteří se v kraji pod severními svahy Pradědu narodili nebo zde prožili převážnou část svého života.
VÝSTAVA STUDENTSKÝCH PRACÍ
sobota 03. června

VÝSTAVA STUDENTSKÝCH PRACÍ / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 13:00 hod.
Zlatá 92, Zlaté Hory | Mapa
Základní umělecká škola Franze Schuberta Vás zve na Výstavu studentských prací. 9. května v 17:00 hod - vernisáž k výstavě.
Výstava velkoformátových fotografií
sobota 03. června

Výstava velkoformátových fotografií / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 16:00 hod.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie Jeseník | Mapa
Spolek Člověk a Víra společně s Římskokatolickou farností Jeseník vás zve na výstavu fotografií v kostele Nanebevstoupení Panny Marie v Jeseníku.
ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA II. STUPNĚ ZUŠ JESENÍK
sobota 03. června

ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA II. STUPNĚ ZUŠ JESENÍK / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Na květnové výstavě představí své práce společně absolventi prvního i druhého stupně výtvarného oboru ZUŠ Jeseník ze tříd Ivy Svobodové a Lenky Grygové.