Polské trio - Kapela Hanki Wójciak v Tančírně
neděle 18. června

Polské trio - Kapela Hanki Wójciak v Tančírně - Koncerty

18.06.2023 od 15:00 do 16:30 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
Tančírna 18.6.2023 – 15:00 Předprodej vstupenek Goout.net za 222 Kč https://goout.net/cs/listky/kapela-hanki-wojciak/jiyr/ Prodej vstupenek na místě 300Kč
Kapela Hanki Wójciak - Trio - polská neofolková kapela. Tvoří a hraje hudbu na pomezí etna, world music a autorských písní. V roce 2010 ji v Krakově založila Hanka Wójciak - horalka ze Zakopaného, ​​zpěvačka a zpěvačka, spoluautorka hudby a autorka textů.
Hanka Wójciak je laureátkou mj. Festivalu Vzpomeňme na Osieckou, Festivalu studentských písní, Festivalu kreativity Korowód a Rock & Chanson Festival.Na Radiu Kraków moderuje vlastní hudební pořad „Dobrý večer u Hanky ​​Wójciak“.
Ve skladbách KAPELY uslyšíte polské lidové motivy, lámané rytmy, zpěv i vokální improvizace.Je to hudba při zemi, dynamická, pulzující a taneční, místy až trippy.
Hančiny texty neokázale popisují moderní svět, ale archaismy v nich obsažené a slova převzatá z horalského dialektu dodávají jejím písním až humorný ráz.a pohádky.
KAPELA Hanky ​​Wójciak vydala dvě alba: „Znachorka“ (2014) a „Zasłona“ (2017).
V roce 2022 byla Hanka Wójciak poctěna cenou města Zakopane „Síla kořenů“ – udělenou za úspěchy v šíření kultury a zvláštní péči o hmotné i nehmotné kulturní dědictví tatranského regionu, předávané dalším generacím.
O Hance:
Spontánní, temperamentní, s temperamentem, který dokáže obdarovat pár lidí (...)Upřímnost je vlastnost, která z tohoto horala vyzařuje - v každodenním chování,stejně jako její písně.Má talent, energii, grácií, smysl pro humor a silnou osobnost s touhou po svobodě.Wacław Krupiński, Dziennik Polski
 
KAPELA Hanki Wójciak - polski zespół neo-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej.
Założony w Krakowie w 2010 roku przez Hankę Wójciak – góralkę z Zakopanego, wokalistkę i pieśniarkę, współautorkę muzyki oraz autorkę tekstów.
Hanka Wójciak jest laureatką m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód oraz Rock & Chanson Festival. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”.
W kompozycjach KAPELI słychać polskie motywy ludowe, połamane rytmy, biały śpiew oraz wokalne improwizacje w rejestrze gwizdkowym. To muzyka bliska ziemi, dynamiczna, pulsująca i taneczna, chwilami nawet trip’owa.
Teksty Hanki bezpretensjonalnie opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary dodają jej piosenkom ludycznościi baśniowości. 
KAPELA Hanki Wójciak wydała dwie płyty: „Znachorka” (2014) oraz „Zasłona” (2017).
W 2022 roku Hanka Wójciak została uhonorowana nagrodą Miasta Zakopane „Siła korzeni” - przyznawaną za osiągnięcia w szerzeniu kultury i szczególną dbałość o materialne oraz niematerialne dziedzictwo kulturowe regionu tatrzańskiego, przekazywane kolejnym pokoleniom.
 
O Hance:
Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (...) Szczerość jest cechą, która emanuje z tej góralki - tak w zachowaniu na co dzień, jak i z jej piosenek. Ma talent, energię, wdzięk, poczucie humoru i mocną osobowość, w której jest pragnienie wolności.
Wacław Krupiński, Dziennik Polski
118 / 118, 79070 Javorník, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
 Nastavení
  • Zajímavá akce
Další koncerty
Jemná krása tkaných miniatur
sobota 03. června

Jemná krása tkaných miniatur / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 17:00 hod.
Městské muzeum Flemmichova vila Krnov, Krnov | Mapa
Výstava tkaných záložek, etiket, kalendářů, znaků a dalších strojově tkaných stuhařských výrobků z největší soukromé sbírky zapsané do České knihy rekordů.
SPORTOVNÍ OSOBNOSTI JESENICKA PO ROCE 1945
sobota 03. června

SPORTOVNÍ OSOBNOSTI JESENICKA PO ROCE 1945 / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Cílem výstavy je přiblížit sportovce spjaté s Jesenickem, tedy ty, kteří se v kraji pod severními svahy Pradědu narodili nebo zde prožili převážnou část svého života.
Výstava velkoformátových fotografií
sobota 03. června

Výstava velkoformátových fotografií / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 16:00 hod.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie Jeseník | Mapa
Spolek Člověk a Víra společně s Římskokatolickou farností Jeseník vás zve na výstavu fotografií v kostele Nanebevstoupení Panny Marie v Jeseníku.
ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA II. STUPNĚ ZUŠ JESENÍK
sobota 03. června

ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA II. STUPNĚ ZUŠ JESENÍK / Výstavy

03.06.2023 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Na květnové výstavě představí své práce společně absolventi prvního i druhého stupně výtvarného oboru ZUŠ Jeseník ze tříd Ivy Svobodové a Lenky Grygové.
DEN DĚTÍ
sobota 03. června

DEN DĚTÍ / Ostatní

03.06.2023 od 13:00 do 17:30 hod.
Zlatokopecký skanzen, Zlaté Hory | Mapa
13:00 - 15:00 hodin: ZÁBAVNÁ I POUČNÁ STANOVIŠTĚ Cestu plnou řemesel si bude možné projít od 13:00 hodin. Poslední děti mohou vyjít v 15:00 hodin. 13:00 - 15:00 - zábavná i poučná stanoviště. 16:00 - zábavný pořad s diskotékou a soutěžemi.