Thom Artway - koncert - Tančírna
neděle 28. srpna

Thom Artway - koncert - Tančírna - Koncerty

28.08.2022 od 15:00 do 16:30 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
Thom Artway 28.8.2022 od 15h Předprodej: goout.net/cs/listky/thom-artway/cgon 222Kč Na místě: 300Kč

Respektovaný a oblíbený písničkář, zpěvák a skladatel, držitel ceny Anděl Thom Artway v minulosti tvořil své písně výhradně v angličtině. Počínaje spoluprací s Universal Music zahájil kapitolu české tvorby singlem „Nezapomenout“, v níž i nadále pokračuje, a nyní představuje optimistickou novinku, „Buď se mnou.“ Novou píseň doprovází roztančený videoklip režiséra Ondřeje Kudyna. Poprocková skladba vzešla ze staronové spolupráce s producentem Lukášem Chromkem, který je mimo jiné podepsán i pod největším hitem zpěváka I Have No Inspiration. „Lukáš mě velmi dobře zná a já mu věřím. Tentokrát jsme se snažili najít zase o něco jiný zvuk, než jsou u mě posluchači zvyklí. Snad se nám to podařilo!“ láká na novou nahrávku Thom.

Cesta k písni Buď se mnou nebyla vůbec jednoduchá a k euforické náladě vedla přes „covidovou beznaděj“. „Píseň reflektuje moje pocity z období, kdy bylo kvůli pandemii všechno zavřeno. Dny, kdy jsem nevěděl, jestli se v dohledné době budu moct sejít s lidmi na koncertě, nebo je strávím v jakési nejistotě doma. A že se nebudu moct věnovat činnosti, která mě stoprocentně naplňuje,“ posteskl si Thom Artway. „S druhou slokou ale do písně vstupuje naděje a posílá píseň do optimistické roviny,“ dodává. 

Můžeme se tak těšit na optimistický videoklip, který se drží právě zmíněného vývoje textu písně. „Klip vyjadřuje dva extrémy. Nudu, nejistotu a zároveň obrovskou euforii. Pro mě ale bude spíše optimističtější, protože se všechno snažím brát s nadhledem. A je to jistě i tím, že v klipu tančím,“ říká zpěvák s úsměvem a vyzdvihuje skvělou premiérovou spolupráci s režisérem Ondřejem Kudynem. „Divím se, že jsme se s Tomem potkali až teď. Celou dobu jsme sousedi v Praze a oba náplavy z Moravy, takže lidsky jsme si sedli hned,“ směje se režisér a dodává: „Když nadhodil klip s choreografií, tak jsem neváhal a hned do toho šel, protože mám rád výzvy. Tom si mákl, vše vyšlo skvěle a z výsledku mám radost. Těším se na další spolupráci.“

Právě taneční kreace, které Tomáš v klipu spolu s dalšími tanečníky předvádí, má na svědomí charismatická tanečnice a choreografka Monina Nevrlá. „Byla to výzva, jelikož jsem nikdy nechodil ani do tanečních. A bylo to boží! Moc jsem si to užíval. Velké díky patří Monině, která mě dokázala rozhýbat,“ uzavírá s nadšením osmadvacetiletý zpěvák. Barevného videoklipu se fanoušci dočkají 8. dubna v 9 hodin ráno na YouTube.

Odkaz: https://thomartway.lnk.to/budsemnou

Web: www.thomartway.com
Facebook: www.facebook.com/thomartway
Instagram: www.instagram.com/thomartway 
YouTube: www.youtube.com/thomartway

118 / 118, 79070 Javorník, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
 Nastavení
  • Zajímavá akce
Další koncerty
ZAŽIJ KRNOV
pondělí 08. srpna

ZAŽIJ KRNOV / Ostatní

08.08.2022 od 08:00 do 20:00 hod.
Chcete zažít Krnov a bezplatně navštívit některou z krnovských atraktivit?
ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA
pondělí 08. srpna

ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA / Výstavy

08.08.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
Zlaté Hory kino, Zlaté Hory | Mapa
Základní umělecká škola Franze Schuberta Vás srdečně zve na Absolventskou výstavu výtvarných prací a prací žáků partnerské školy. Otevírací doba muzea během července a srpna.
Fenomén Cyklistika
pondělí 08. srpna

Fenomén Cyklistika / Výstavy

08.08.2022 od 09:30 do 17:30 hod.
Zámek Bruntál, Bruntál | Mapa
Výstava ve velké výstavní síni Zámku Bruntál. Otevřeno denně od 9:30 do 17:30.
PETR NIKL: HMYZÍ ZPĚVY
pondělí 08. srpna

PETR NIKL: HMYZÍ ZPĚVY / Výstavy

08.08.2022 od 10:00 do 16:00 hod.
IC Katovna, Jeseník | Mapa
Známý český výtvarník, hudebník a performer Petr Nikl (*1960) vybral ze své novější tvorby obrazy s náměty hmyzu. V malířských experimentech s mechanickými brouky a v dalších pracích parafrázuje přírodní procesy a jejich aktéry. Jak je v části jeho tvorby zvykem, nejsou entomologickým atlasem reálné přírody, ale imaginativní projekcí, kdy hmyzí poetika je výsledkem průniku vnějšího světa s lidskými sny a archetypy. Kurátorem výstavy je Jiří Ptáček.
PRÁZDNINOVÉ TÓNY AKORDEONU
pondělí 08. srpna

PRÁZDNINOVÉ TÓNY AKORDEONU / Koncerty

08.08.2022 od 19:00 do 20:00 hod.
Priessnitzovy léčebné lázně a.s., Zrcadlový sál, Jeseník | Mapa
Koncert pod vedením Dr. Marcely Kysové z Janáčkovy konzervatoře Ostrava.